Etkinlik bileklikleri, bileğe takıldıktan sonra bir başkasına devredilemezler, bir nevi bilet hizmeti verirler. Misafirlerin personel tarafından ayırt edilmesini sağladıkları gibi etkinlik boyunca misafirlere rahatlıkla giriş-çıkış imkanı verirler. Katılımcıları yaş, oturum gibi gruplandırmak istediğinizde farklı tasarımlar sayesinde kontrol sağlamaya yardımcı olan etkinlik bileklikleri aynı zamanda izinsiz girişlerin de önüne geçer.

Etkinlik bilekliklerinin özelleştirilmiş tasarımlarına sponsorlarınızın bilgilerini ekleyebilirsiniz. Festival bileklikleri genelde canlı renkler kullanılarak tasarlandığından ve festivale ait bir anı olduğundan festival sonrası katılımcılar tarafından bir süre daha bilekte taşınır. Sponsorlar ve etkinlikler için mükemmel bir marka tanıtımı sağlayan bu durum firmalar için sizi desteklemeye teşvik edici olacaktır.

Etkinliğin kapsamında yiyecek, içecek ve ödemeli kullanım olan hizmetler olduğu takdirde kuponlu bileklikler ya da rfid bileklikler hem erişim kontrolü hem de ödemelerin nakitsiz kontrolünü sağlar.